This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.



Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 3.14 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ

aliance Offline
Οδηγός
*



Posts: 198
Joined: 14-10-2009
#1
Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Άρχισαν να ακούγονται φήμες για κλεισιμο του Αμαξοστασίου από επίσημα χείλη.
12-12-2010, 08:38 PM
Find Reply
AlexNik Offline
Administrator
*******



Posts: 2.097
Joined: 22-08-2009
#2
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Ορίστε? Γιατί?

Κοβουμε τα denoudsten και το διαλυουμε δηλαδη? Τι λογικη ειναι αυτη?
12-12-2010, 08:49 PM
Website Find Reply
Konstantinos Offline
The public transport from Greece&World.
****



Posts: 2.484
Joined: 12-09-2010
#3
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
(12-12-2010, 08:38 PM)aliance Wrote: Άρχισαν να ακούγονται φήμες για κλεισιμο του Αμαξοστασίου από επίσημα χείλη.

Αν εχεις περισσοτερα στοιχεια ενημερωσε μας γιατι μου φαινεται πολυ περιεργο.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Image: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
12-12-2010, 09:07 PM
Website Find Reply
aliance Offline
Οδηγός
*



Posts: 198
Joined: 14-10-2009
#4
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Και εμένα μου φαινετε πολύ περίεργο.Προσωπικά δεν πιστέυω να γινεί.
Οι πληροφορίες που έχω είναι οπως είπα από επίσημα χείλη,αλλά λίγο τρελλές!!Λένε για κλεισιμο του αμαξοστασιού και παραχώρηση του στην ΕΛΒΟ για αντιπροσωπεία.Μεταφορά του συγκοινωνιακού έργου του αμξοστασίου στο Ελληνικό και κόψιμο των Den Oudsten τέλος του χρόνου.
12-12-2010, 09:11 PM
Find Reply
Konstantinos Offline
The public transport from Greece&World.
****



Posts: 2.484
Joined: 12-09-2010
#5
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Για το κοψιμο των Den Oudsten ισως γινει και στην θεση τους μπουν τα Citelis που ειναι σε αδρανεια και για το κλεισιμο του Α/Σ Μπραχαμιου θα ρωτησω εναν γνωστο μου στην ΕΘΕΛ για να παρω περισσοτερες πληροφοριες.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Image: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
12-12-2010, 09:24 PM
Website Find Reply
AlexNik Offline
Administrator
*******



Posts: 2.097
Joined: 22-08-2009
#6
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
(12-12-2010, 09:11 PM)aliance Wrote: Και εμένα μου φαινετε πολύ περίεργο.Προσωπικά δεν πιστέυω να γινεί.
Οι πληροφορίες που έχω είναι οπως είπα από επίσημα χείλη,αλλά λίγο τρελλές!!Λένε για κλεισιμο του αμαξοστασιού και παραχώρηση του στην ΕΛΒΟ για αντιπροσωπεία.Μεταφορά του συγκοινωνιακού έργου του αμξοστασίου στο Ελληνικό και κόψιμο των Den Oudsten τέλος του χρόνου.

Δεν γνωριζω αν συμφερει την ΕΘΕΛ η λειτουργια του Α/Σ μιας και το Ελληνικο ειναι αρκετα κοντά.

Λογικο λοιπον αν κλεισει το Μπραχαμι να μεταφερθει το εργο στο Ελληνικο.

Αυτο για την ΕΛΒΟ ομως μου ακουστηκε σαν ανεκδοτο..

(12-12-2010, 09:24 PM)"Konstantinos Mercedes Benz. Wrote: Για το κοψιμο των Den Oudsten ισως γινει και στην θεση τους μπουν τα Citelis που ειναι σε αδρανεια και για το κλεισιμο του Α/Σ Μπραχαμιου θα ρωτησω εναν γνωστο μου στην ΕΘΕΛ για να παρω περισσοτερες πληροφοριες.

Τα denoudsten εχουν ηδη φυγει και δεν το ξερουν.. Ειναι παρατημενα στην τυχη τους, οπως μπορει να επιβεβαιωσει και ο aliance. Στη θεση τους σιγουρα δεν μπορουν να μπουν citelis, υπαρχει ζητημα με τον ανεφοδιασμο. Δεν ξερω, τα χουν μπλεξει ασχημα στην ΕΘΕΛ..
(This post was last modified: 12-12-2010, 09:35 PM by AlexNik.)
12-12-2010, 09:33 PM
Website Find Reply
Konstantinos Offline
The public transport from Greece&World.
****



Posts: 2.484
Joined: 12-09-2010
#7
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
(12-12-2010, 09:33 PM)Cmaniac Wrote: Τα denoudsten εχουν ηδη φυγει και δεν το ξερουν.. Ειναι παρατημενα στην τυχη τους, οπως μπορει να επιβεβαιωσει και ο aliance. Στη θεση τους σιγουρα δεν μπορουν να μπουν citelis, υπαρχει ζητημα με τον ανεφοδιασμο. Δεν ξερω, τα χουν μπλεξει ασχημα στην ΕΘΕΛ..

Πραγματι ειναι ψιλομπερδεμενη κατασταση αλλα τα Citelis [εχω ακουσει και απο κυκλους στην ΕΘΕΛ] οτι θα ειναι αντικαταστατες των denoudsten με ανεφοδιασμο απο το Α/Σ Ελληνικου υστερα απο εργασιες τωρα αν ειναι πραγματικοτητα η ραδιο αρβυλα δεν ξερω και με τα οικονομικα της ΕΘΕΛ θα δουμε, παντως θα το ψαξω γενικοτερα το θεμα γιατι με εβαλε σε περιεργεια ο aliance.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Image: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
12-12-2010, 09:53 PM
Website Find Reply
aliance Offline
Οδηγός
*



Posts: 198
Joined: 14-10-2009
#8
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Παιδια πράγματι τα Citelis ειναι η ποιο ακυρη παραγγελία.
Τώρα πάντως ηδη πολλά den oudsten ειναι σε ακινησια το 88 πχ είναι δότης οργάνων,το 70 νεκρό,το 91 το ίδιο και πολλά άλλα.Στο Ελληνικό έχουν περισέψεί αρκετά Ν1 με την αναδιαρθρωση,θα περισεψουν οχηματα απο Μπραχάμι με το κοψιμο στο Φιξ των 057-106-126-136-137 από το 2011,άρα τα den Oudsten κοβονται χώρις να χρειαζονται αντικαταστάτη άλλον από τα υπάρχοντα Ν1 μπραχαμίου και τα περισευούμενα Ν1 Ελληνικού.Άρα τα Citelis πιστέυω θα αντικαταστήσουν τις πρώτες Renualt που τα έχουν φτύσει.
12-12-2010, 10:44 PM
Find Reply
Citaro Offline
Honorary member



Posts: 202
Joined: 13-11-2009
#9
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Έτσι όπως συρρικνώνεται το γενικότερο συγκοινωνιακό έργο της ΕΘΕΛ, σε λίγο καιρό θα μας περισσεύουν και τα ...Ν1!
Οι γραμμές του κέντρου κόβονται, χωρίς όμως να αυξάνεται η συχνότητα στα τμήματα των γραμμών που παραμένουν ως τοπικές. Ίσα - ίσα που έχουμε σοβαρές μειώσεις συχνοτήτων, οι οποίες σε σχέση και με την υποχρεωτική μετεπιβίβαση επιμηκύνουν το χρόνο διαδρομής.
Παράδειγμα το Β4. Φωνάζαμε να κοπεί και κόπηκε. Τί έκαναν στη θέση του; Έβαλαν το 248 με γελοίες συχνότητες, με συνέπεια να αυξηθεί η ταλαιπωρία.
Και πείτε μου ειλικρινά: Τι ήταν καλύτερο; Να ξέρεις ότι πχ στις 16:30 φεύγει στάνταρ από Ακαδημία και περνάει στάνταρ 16:40 από Συνταγμα (και να βρείς να κάτσεις) ή να στριμωχτείς στο μετρό και να βγείς στον Αγ. Δημήτριο κάποια στιγμή και να φας στη μάπα 20 λεπτά αναμονής γιατί πλέον δεν έχει τακτή αναχώρηση, αλλά περνάει όποτε λάχει;
Για να μη μιλήσω για την Κυριακή που άφησαν . . . ένα όχημα το απόγευμα!

Το συγκοινωνιακό "έργο" οδεύει προς 1250 λεωφορεία στην αιχμή, από 1700 που είχε πριν τρία χρόνια. Από τα 450 λεωφορεία που κόπηκαν, ζήτημα τα 100 να ανήκαν σε γραμμές του κέντρου. Τα άλλα αφαιρέθηκαν άκριτα και αυθαίρετα από όλες τις γραμμές.

Για να βγούν αυτά τα λεωφορεία, ούτε DenOusten, oύτε Ν1 χρειαζόμαστε πλέον. Ό,τι παραλαβή του 1999 έχουμε, σύν τα Ιrisbus και τα Σολάρια, και μας φτάνουν και περισσεύουν . . .
13-12-2010, 12:54 AM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#10
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Δυστυχώς για τις συγκοινωνίες και την ταλαιπωρία μας αλλά είναι ακριβώς όπως τα λες...
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

13-12-2010, 01:51 AM
Find Reply
mercedes elbo Offline
Contributor



Posts: 359
Joined: 05-08-2010
#11
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Πολυ σωστος ο citaro και ετσι οπως παμε οχι 1000 αλλα 600 οχηματα στο τελος θα ειναι υπεραρκετα
13-12-2010, 01:51 AM
Find Reply
ELBO O405GN Offline
Made in Greece
**



Posts: 355
Joined: 20-11-2009
#12
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
(13-12-2010, 12:54 AM)Citaro Wrote: Έτσι όπως συρρικνώνεται το γενικότερο συγκοινωνιακό έργο της ΕΘΕΛ, σε λίγο καιρό θα μας περισσεύουν και τα ...Ν1!
Οι γραμμές του κέντρου κόβονται, χωρίς όμως να αυξάνεται η συχνότητα στα τμήματα των γραμμών που παραμένουν ως τοπικές. Ίσα - ίσα που έχουμε σοβαρές μειώσεις συχνοτήτων, οι οποίες σε σχέση και με την υποχρεωτική μετεπιβίβαση επιμηκύνουν το χρόνο διαδρομής.
Παράδειγμα το Β4. Φωνάζαμε να κοπεί και κόπηκε. Τί έκαναν στη θέση του; Έβαλαν το 248 με γελοίες συχνότητες, με συνέπεια να αυξηθεί η ταλαιπωρία.
Και πείτε μου ειλικρινά: Τι ήταν καλύτερο; Να ξέρεις ότι πχ στις 16:30 φεύγει στάνταρ από Ακαδημία και περνάει στάνταρ 16:40 από Συνταγμα (και να βρείς να κάτσεις) ή να στριμωχτείς στο μετρό και να βγείς στον Αγ. Δημήτριο κάποια στιγμή και να φας στη μάπα 20 λεπτά αναμονής γιατί πλέον δεν έχει τακτή αναχώρηση, αλλά περνάει όποτε λάχει;
Για να μη μιλήσω για την Κυριακή που άφησαν . . . ένα όχημα το απόγευμα!

Το συγκοινωνιακό "έργο" οδεύει προς 1250 λεωφορεία στην αιχμή, από 1700 που είχε πριν τρία χρόνια. Από τα 450 λεωφορεία που κόπηκαν, ζήτημα τα 100 να ανήκαν σε γραμμές του κέντρου. Τα άλλα αφαιρέθηκαν άκριτα και αυθαίρετα από όλες τις γραμμές.

Για να βγούν αυτά τα λεωφορεία, ούτε DenOusten, oύτε Ν1 χρειαζόμαστε πλέον. Ό,τι παραλαβή του 1999 έχουμε, σύν τα Ιrisbus και τα Σολάρια, και μας φτάνουν και περισσεύουν . . .

Τι φταίει και έχει τέτοιες συχνότητες το 248; Προσωπικά τέτοια γεγονότα τα ονομάζω "υποχρησιμοποίηση έμψυχου και άψυχου υλικού".
ΕΛΒΟ-Δημιουργώντας Ελληνικά
Να χτυπηθεί ριζικά η παράνομη στάθμευση
Επαναφορά εδώ και τώρα κομμένων δρομολογίων του ΟΣΕ (ιδίως στην Πελοπόννησο).
30 Ιανουαρίου εορτάζουμε τον άγιο Ρέππα, προστάτη των ΚΤΕΛ και των αυτοκινητοδρόμων στην Πελοπόννησο.
14-12-2010, 02:27 AM
Find Reply
aliance Offline
Οδηγός
*



Posts: 198
Joined: 14-10-2009
#13
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Από 1/4 το 206 περνάει στο Αμαξ. Μπραχαμίου κατά 90%
09-03-2011, 11:25 AM
Find Reply
mercedes elbo Offline
Contributor



Posts: 359
Joined: 05-08-2010
#14
RE: Α/Σ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ
Να φανταστω δεν μπορει να βγαλει τις βαρδιες του 206 το Ελληνικο. Παντως δεν ξερω τι γινετε αλλα ακουσα οτι τα 206/237 θα πανε ΣΤ Ηλιουπολης οταν ανοιξει
(This post was last modified: 09-03-2011, 12:11 PM by mercedes elbo.)
09-03-2011, 12:11 PM
Find Reply



Forum Jump:



Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Disclaimer
Όλες οι φωτογραφίες αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία. Απαγορεύεται η αναπαραγωγη τους αλλα και ολοκληρου του site χωρις την έγγραφη άδεια της Δ.Ο.
Πλοήγηση
Άλλες επιλογές
Mobile Version
RSS Syndication | Cookie Consent Settings
Όροι Χρήσης
Contact Us


Powered By MyBB 1.8.26, © 2002-2024 MyBB Group.
Designed and developed by AlexNik. © 2012-2024