This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.



Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 2.57 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ηλεκρονικοι υπολογιστες

Konstantinos Offline
The public transport from Greece&World.
****



Posts: 2.484
Joined: 12-09-2010
#1
Ηλεκρονικοι υπολογιστες
Το θεμα που δημιουργησα ειναι της εποχης μας η τεχνολογια που εχει μπει για τα καλα στην ζωη μας, τι υπολογιστη εχετε? laptop η desktop? ειστε ευχαριστημενοι η οχι? Και για να το ξεκινησω το θεματακι αρχιζω απο εμενα που το μικροβιο των υπολογιστων μου το κολλησε ο αδερφος μου προγραμματιστης Η/Υ βλεπετε!!!! εδω και τρεις μηνες περιπου εχω εναν σταθερο υπολογιστη H/P ALL-IN-ONE 200-5200series με επεξεργαστη Intel Core i3 550, με μνημη 4GB DDR3 και σκληρο δισκο SATA 3G 500 GB [7200 rpm] με λογισμικο Windows 7 Home Premium 64 bit και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο τις επιδοσεις του πριν τον σταθερο ειχα και εχω ακομα και τον χρησιμοποιω αρκετα εναν φορητο H/P 550 οπου και εκει εμαθα τι εστι υπολογιστης γιατι αν με ρωτουσατε πριν δεκα χρονια τι ειναι υπολογιστης θα σας ελεγα μια οθονη με κουμπια Big Grin Big Grin.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Image: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
(This post was last modified: 14-01-2011, 11:21 PM by Konstantinos.)
14-01-2011, 08:05 PM
Website Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#2
RE: Ηλεκρονικοι υπολογιστες
Έγω έχω 3...

1) Desktop (απο το 2006 με μερικά upgrades)
Θήκη NZXT Hush Blue
Επεξεργαστής Intel Pentium 4 3.00 GhZ
Μνήμη 3 GB DDR
Σκληρός συστήματος Seagate 80 Gb
Σκληροί αποθήκευσης Western Digital 250 Gb + 500 Gb
Κάρτα γραφικών Nvidia GeForce 6660
Πληκτρολόγιο Logitech G15
Λειτουργικό Windows XP Professional

2) Acer Aspire One Netbook - Windows XP Home - Μικρό και εύχρηστο..

3) Sony Vaio laptop με Intel Core i5, δισκο 500 GB, και 4GB DD3 με Windows 7 Premium 64bit

Χρησιμοποιώ κυρίως το Desktop και όταν θα έρθει η ώρα να το αποχωριστώ δεν ξέρω ακόμα πως θα το κάνω...

Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

14-01-2011, 09:32 PM
Find Reply



Forum Jump:



Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Disclaimer
Όλες οι φωτογραφίες αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία. Απαγορεύεται η αναπαραγωγη τους αλλα και ολοκληρου του site χωρις την έγγραφη άδεια της Δ.Ο.
Πλοήγηση
Άλλες επιλογές
Mobile Version
RSS Syndication | Cookie Consent Settings
Όροι Χρήσης
Contact Us


Powered By MyBB 1.8.26, © 2002-2024 MyBB Group.
Designed and developed by AlexNik. © 2012-2024