This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.



Thread Rating:
  • 11 Vote(s) - 3.36 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καβάλα: Μιά πόλη μπάχαλο..

Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#2
RE: Μια πολη μπαχαλο
(24-03-2011, 04:56 PM)Cmaniac Wrote: Τελικα το διπλωμα μου γραφει 21 Ιουλιου 2010, 20 μερες αναμονης δηλαδη, μετα το τελος της εξεταστικης μου, μετα απο πολλα νευρα, παρακαλια και χαμους.

Μην το ψάχνεις το θέμα με το δίπλωμα... Και εγώ έδωσα στον Χολαργό και και με καθυστέρησε ο δάσκαλος γιατί ήθελε να μας πάει 10 ατομα μαζί να μην τρέχει επάνω κάθε μέρα και έδωσα 5 Αυγούστου (τελευταία μέρα πριν το κλείσουν για διακοπές...) και την άλλη μέρα έφευγα διακοπές... Φυσικά δίπλωμα ως χαρτί στα χέρια μου πήρα μέσα Σεπτέμβρη όταν γύρισαν απο τις διακοπές...

(24-03-2011, 04:56 PM)Cmaniac Wrote: Και φτανουμε στο σημερα
Γυρω στις 12 εκανα το πρωτο τηλεφωνημα στο ΚΤΕΛ Καβαλας, ωστε να δω αν μπορω να κλεισω θεση ή αν δεν εχει θεσεις, να μην ξεκινησω τσαμπα. Ουτε φωνη ουτε ακροαση. Το τηλεφωνο απλα χτυπουσε. Φυσικα ουτε το ΚΤΕΛ Θεσσαλονικης απαντουσε, για να κλεισω κι εκει εισιτηριο, αλλα αυτο ειναι το επομενο μερος της ιστοριας. Για να μην τα πολυλογω, εφτασα σε σημειο μεχρι τις 1 παρα που εφυγα απο το σπιτι να προσπαθω να κανω τα γκισε του ΚΤΕΛ να απαντησουν στο τηλεφωνο. Χα! Καλο.

Απαράδεκτο... Άλλες φορές απαντάνε ή δεν έχεις δοκιμάσει? Γιατί αν έχει γίνει και άλλη φορά επρεπε να είσαι προετοιμασμένος...

(24-03-2011, 04:56 PM)Cmaniac Wrote: Φτανοντας στο ΚΤΕΛ, κακος χαμος. Πηγαινω στο εκδοτηριο, καλησπερα, μια θεση, αν γινεται να συννενοηθουμε με τον οδηγο για την 0 για να προλαβω την ανταποκριση.

- Δεν υπαρχουν θεσεις, στις 1400 θα φυγεις
- Μα η 0?
- Δεν υπαρχουν θεσεις, συνεχιζει.
- Εχω συνεχεια του ταξιδιου, πρεπει να φτασω νωρις, για να μπορεσω να πιασω καποια ανταποκριση.
- να ερχοσουν νωριτερα.
- συμφωνοι, αλλα εχω και μαθηματα να ερχομουν 6 το πρωι για να κοψω ενα εισιτηριο?
- ΝΑΙ, απανταει με φυσικοτητα
- ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΤΕ?
- ... (σιγη)

Ναι. Χέστηκε αν εσύ πρέπει να σηκωθείς χαράματα.... Αν τον ρωτούσες βέβαια "Εσείς θα το κάνατε?" η απάντηση θα ήταν όχι... Για τα τηλέφωνα φυσικά δεν μπορούσε να πει τίποτα μιας και την έχει κάνει την μαλακία.



(24-03-2011, 04:56 PM)Cmaniac Wrote: Γενικοτερα υπαρχει μια ελλειψη συννενοησης με μερικους ανθρωπους.

Δεν το βαζω κατω, λεω θα πιασω τον επομενο οδηγο των 1315. Ας παω στο εκδοτηριο να μου κοψουν μια θεση τουλαχιστον σε καποιο λεωφορειο. Εξηγουμαι στον δευτερο εκδοτη, γιατι οπως θυμαστε πρωτος ειχε συνδεσει την εξυπηρετηση με το υπερπεραν. Μου λεει πηγες εξω να δεις για την 0? Λεω, δεν υπαρχει κοιταξα. Και εδω εξυπηρετηση αψογη, μου κοβει ο ανθρωπος θεση για να μου εξασφαλισει την αναχωρηση μου στο επομενο αδειο λεωφορειο και τον χαιρετω.
Ο μόνος μη πόντιος της ιστορίας που κάνει την δουλειά του.

(24-03-2011, 04:56 PM)Cmaniac Wrote: Φτανει το λεωφορειο των 1315. 131 Καβαλας, Euroliner. Ειλικρινα, δεν με ενδιαφερει αν τον ειχε πρηξει η γυναικα του ή ο οποιοσδηποτε, με γειωσε κανονικα, οταν τον παρακαλεσα και γυρισε και μου ειπε το φοβερο και με υφος "γκραν μαμαω", οταν του ειπα για την 0 και το οτι η νομοθεσια τον καλυπτει, με πολυ ξινισμενο υφος "ελα σε παρακαλω εχω ενα ταξιδι να κανω".. Με λιγα λογια, φυγε και μη με πρηζεις.
Κι ετσι εφυγε με αδεια την 0, για να ικανοποιησει τον εγωισμο του.

Μεγάλος π@πάρας... Έπρεπε να του απαντήσεις για τον νόμο για να βλέπαμε με ποιο τρόπο θα σε αφηνε έξω μιας και το οτι θα σε άφηνε με οποιο επιχείρημα είναι σίγουρο...

(24-03-2011, 04:56 PM)Cmaniac Wrote: Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι για ολες τις δουλειες και αυτες οι συμπεριφορες ειναι που βλαπτουν τα ΚΤΕΛ.

Αλλα ειλικρινα ηθελα να ηξερα, αν ημουν ξανθια διμετρη με τα βυζια και τα μπουτια εξω θα με επαιρνε στη 0 η οχι?

Οχι μόνο θα σε έβαζε στην 0 αλλά δεν θα έβαζε και γλώσσα μέσα σε όλη την διαδρομή. Μέλι θα έσταζε.

(24-03-2011, 04:56 PM)Cmaniac Wrote: ΥΣ. Δεν εχω φτασει ακομα Θεσσαλονικη, αρα υπαρχει σιγουρα συνεχεια. Ποντάρω στην μονιμα αψογη εξυπηρετηση του ΚΤΕΛ Θεσσαλονικης..

Καλή δύναμη... Μάλλον ποντάρεις σωστά εκτος και αν σήμερα είναι η μέρα της καταστροφής και καταλήξεις ξημερώματα αθήνα...

Υ.Γ. Ρε όλο αυτό το έγραψες απο το σταθμό του ΚΤΕΛ Καβάλας? Με τέτοια νεύρα αφού είχες την δύναμη μπράβο...!
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

24-03-2011, 05:58 PM
Find Reply



Messages In This Thread
RE: Μια πολη μπαχαλο - by Paul - 24-03-2011, 05:58 PM
RE: Μια πολη μπαχαλο - by AlexNik - 24-03-2011, 07:50 PM

Forum Jump:



Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Disclaimer
Όλες οι φωτογραφίες αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία. Απαγορεύεται η αναπαραγωγη τους αλλα και ολοκληρου του site χωρις την έγγραφη άδεια της Δ.Ο.
Πλοήγηση
Άλλες επιλογές
Mobile Version
RSS Syndication | Cookie Consent Settings
Όροι Χρήσης
Contact Us


Powered By MyBB 1.8.26, © 2002-2024 MyBB Group.
Designed and developed by AlexNik. © 2012-2024