This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.



Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Συμπεριφορά επιβατών πρός οδηγόυς

giannis 73 Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 19
Joined: 06-01-2013
#1
Συμπεριφορά επιβατών πρός οδηγόυς
Ξεκινάω αυτο το thread με αφορμή την σημερινή εκδρομή που πήγα με το λύκειο που φοιτώ. Ωρα 8.30 το πρωί και συγκεντρωνόμαστε για να πάμε εκδρομή στο βοτανικό πάρκο καί πρός μεγάλη μου έκπληξη λεωφορεία του Υπεραστικού Κτέλ θα μας μετέφεραν κατά την διάρκεια της εκδρομής κάτι το οποίο με χαροποίησε. Αφού επιβιβαστήκαμε στο λεωφορείο ο οδηγός μας συστήθηκε,μας ευχήθηκε για την εκδρομή και ανέφερε πώς το λεωφορείο είναι καινούριο και δέν είναι της ιδιοκτησίας του επιπλέον σημείωσε οτι πρέπει να είμαστε προσεκτικοί για να μην προκληθούν ζημιές εξαιτίας μας κάτι το οποίο τηρήθηκε: .Έτσι ξεκινήσαμε. Μετά οι επιβάτες άρχισαν τις παραγγελίες με όχι και τόσο ευγενικό τρόπο όπως ( οδηγέεεεεεεεε άλλαξε σταθμοοοοοοοοό , ρέ οδηγέεεε δυνάμωσε το ρεεεε συυυυυυυ) μέτα ακούω και το εξής ( ο οδηγός μας είναι πολύ κακόοοοος μας λέεει να προσέχουμε το λεωφορείοοοοοοο) αν και μπορεί να φανώ υπερβολικός εγώ ενοχλήθηκα απο αυτή την συμπεριφορά. 1) Δέν είσαι στα μπουζούκια φίλε/η μου για να ρίχνεις και παραγγελιές τι στο καλό να σου ρίξουμε και λουλούδια!!!!!, πάς μπροστά καί το λές ευγενικά η συνενοείσαι με κάποιον που κάθεται μπροστά. 2) Δέν είναι δούλος σου ο οδηγός να του φωνάζεις έτσι,είναι και αυτός άνθρωπος πού δουλέυει για να θρέψει την οικογένεια του σε αντιθέση με εσένα που...επιτρέψτε μου τον χαρακτηρισμό...θρέφεις κώλους και περιμένεις απο τον άλλον για χρήμα. 3) Τι πάει να πεί ο οδηγός είναι κακός επειδή σου λέει πρόσεχε, εγώ ξέρω οτι καλός οδηγός είναι αυτός που θα σε πάει στον προορισμό σου άνετα και με ασφάλεια. Ας το δούμε αλλιώς ,με όσα περιστατικά έχουν συμβεί όπως (κάψιμο καθισμάτων, βάψιμο με μπλάνκο υφασμάτων ,εκδορά με μαχαίρι δερμάτινων επιφανιών , ρίψη τσιχλών στα χαλιά με αποτέλεσμα αυτά να γίνονται άχρηστα.) Με όλα αυτά πώς να μήν σου λέει πρόσεχε ο οδηγός??? Επίσης χρειάζονται χρήματα για να φτιαχτούν οι ζημιές που τυχών γίνουν τα οποία οι <ζημιάρηδες> δέν θα πληρώσουν φυσικά. Μέ όλα αυτά πιστέυω ότι πρέπει να δείχνουμε σεβασμό σε αυτούς που μας μεταφέρουν καθημερινά αλλά και στα μέσα μέ τα οποία μεταφρόμαστε.

Ευχαριστώ που διαβάσετε την επιθυμία/παράπονο μου...χαρακτηρίσετε το όπως θέλετε
Μη ντύνεις την αλήθεια με το φόρεμα του ψεύδους
(This post was last modified: 06-02-2014, 09:57 PM by giannis 73.)
06-02-2014, 09:54 PM
Find Reply



Forum Jump:



Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Disclaimer
Όλες οι φωτογραφίες αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία. Απαγορεύεται η αναπαραγωγη τους αλλα και ολοκληρου του site χωρις την έγγραφη άδεια της Δ.Ο.
Πλοήγηση
Άλλες επιλογές
Mobile Version
RSS Syndication | Cookie Consent Settings
Όροι Χρήσης
Contact Us


Powered By MyBB 1.8.26, © 2002-2024 MyBB Group.
Designed and developed by AlexNik. © 2012-2024