This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.



Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στατικά και μη μοντέλα μέσων μεταφοράς

Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#1
Στατικά και μη μοντέλα μέσων μεταφοράς
Ασχολείστε με τον μοντελισμό? Συλλέγετε, κατασκευάζετε ή απλά θέλετε να ενημερωθείτε και να κατατοπιστείτε? Εδώ είναι το θέμα!

Προσωπικά ασχολούμαι χρόνια και έχω και λεωφορεία (αρκετά) και αεροπλάνα και έτοιμα αλλά και κατασκευασμένα απο μένα. Σύντομα θα επανέλθω κα με φωτογραφίες

Μοιραστείτε λοιπόν ελεύθερα τη συλλογή σας ή ρωτήστε ό,τι θέλετε!
Μόνο θυμηθείτε να αναφέρετε:
-την κλίμακα του μοντέλου
-το υλικό κατασκευής
-την εταιρεία που το παράγει αν αυτή υπάρχει

Wink
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

27-01-2014, 08:08 PM
Find Reply
Nikolas A. Offline
Super Moderator
******



Posts: 2.207
Joined: 18-06-2011
#2
RE: Στατικά και μη μοντέλα μέσων μεταφοράς
Μπορεί πιλότος να μην έγινα( δεν ήθελα κιόλας), μπορεί αεροσυνοδός να μην έγινα (δεν ήθελα επίσης), μπορεί φωτογραφική με ικανό φακό να βγάζω αεροπλάνα απο μακρυά να μην έχω, μπορεί τέλος να μην έχω ούτε δικό μου αεροπλάνο, αλλά το πάθος με τα αεροπλάνα εκδηλώνεται στα μοντέλα τους..

[Image: thumb_PA160001c.jpg] [Image: thumb_PA160003c.jpg] [Image: thumb_PA1600021.jpg]

Ένα δείγμα.. Μπορεί να είναι όλα Boeing (εκτός από το 777 δε συμπαθώ τα υπόλοιπα ιδιαίτερα), αλλά θα επανέλθω και με Aiirbus.
Να δίνεις στους ανθρώπους μια δεύτερη ευκαιρία. Αλλά ποτέ μια τρίτη.

Ουδέν κρυπτόν!
28-01-2014, 10:08 PM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#3
RE: Στατικά και μη μοντέλα μέσων μεταφοράς
Προ ημερών είχα ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες των μοντέλων που κυκλοφορούν στο σπίτι μου και είχαν βγει κατά καιρούς αλλά ξέχασα ότι υπήρχε και το ανάλογο θέμα!

1) Ο405Ν² σε ιδιοκατασκευή ή μάλλον ιδιοχρωματισμό στα γνωστά χρώματα της ΕΘΕΛ (νυν ΟΣΥ). To μοντέλο είναι της Rietze της διπορτης έκδοσης του O405N² σε κλίμακα 1:87. Έχει τοποθετηθεί έξτρα κλιματιστική μονάδα πάλι απο την Rietze.
[Image: thumb__DSC29288.jpg]

2) Ο302 στα χρώματα των DB. Απο τα αγαπημένα μου σε 1:87
[Image: thumb__DSC8557.jpg]

3) Die cast μοντέλο της Herpa σε κλίμακα 1:500, στo Rainbow livery της Ολυμπιακής που χρησιμοποιήθηκε απο το 1993 έως το 1995. Είναι το Boeing 747-200 SX-OAD "Olympic Flame" που ήρθε δεύτερο χέρι απο την Singapore.
[Image: thumb__DSC8549.jpg]

4) Swiss Airbus Α340-300. Die cast μοντέλο της Herpa σε κλίμακα 1:500 αλλά τοποθετημένο σε βάση
[Image: thumb__DSC29708.jpg]
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

21-05-2016, 04:19 PM
Find Reply



Forum Jump:



Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Disclaimer
Όλες οι φωτογραφίες αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία. Απαγορεύεται η αναπαραγωγη τους αλλα και ολοκληρου του site χωρις την έγγραφη άδεια της Δ.Ο.
Πλοήγηση
Άλλες επιλογές
Mobile Version
RSS Syndication | Cookie Consent Settings
Όροι Χρήσης
Contact Us


Powered By MyBB 1.8.26, © 2002-2024 MyBB Group.
Designed and developed by AlexNik. © 2012-2024