This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.



Thread Rating:
  • 15 Vote(s) - 2.87 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η Τζουλια φταιει...

AlexNik Offline
Administrator
*******



Posts: 2.097
Joined: 22-08-2009
#1
Η Τζουλια φταιει...
Ηρθε και τριτωσε το κακο. Ποιο κακο..?

Αυτο που διαβαζετε τωρα. Τελικα καθε μερα ειναι και μια διαφορετικη ιστορια. Να σας πω την αληθεια, δεν το χα σκεφτει ποτέ ετσι..

Σημερα στον ΗΣΑΠ επικρατουσε μια ανησυχια, τοση που μ εβγαλε εξω απ τα νερα μου κι ανησυχουσα κι εγω. Αλλα πραγματα περιμενα σημερα... Περιμενα να δω νευριασμενες γυναικες και αντρες ικανοποιημενους που ειδαν το απολυτο θηλυκο σε πααρα πολυ προσωπικες σκηνες.

Ομως αυτο που συνεβη ηταν πολυ παραξενο. Ολοι κοιτουσαν τους αλλους λες και ηταν τρομοκρατες. Αντι ολοι να εχουν την φατσα του ανθρωπου που αντικατοπτριζει στο περιβαλλον "ειδα κι εγω το βιντεο της Τζουλιας, yeah..", ειχαν κατι εντελως διαφορετικο. Κατι σαν κλαμμενες χηρες μαλλον. Χμ.. Τωρα που το παρατηρω, καταλαβα τι φταιει. Οι φατσες ηταν πιο πολυ του στυλ "οχι ρε γαμωτο, τωρα που ειδα αυτη την υπερπαραγωγη, ποιος παει παλι στο μπαζο, σπιτι..?". Τι? Ναι ρε παιδια, σπιτι! Ολοι το ειδαν στις δουλειες τους, εννοειται! Επισης εννοειται οτι σημερα παρελυσε ολη η Ελλαδα! Αν ρωτησετε κανεναν σοβαρο αντρα που σεβεται τον εαυτο του, σιγουρα θα σας πει οτι η παραγωγικοτητα σημερα αγγιξε το 0! Ακομα και το χρηματιστηριο παραλιγο να προβαλλει στο Video Wall το επος αυτο, αντι τις τιμες των μετοχών.. ΟΚ, περιοριστικαν στους προσωπικους τους υπολογιστες.. Παλι καλα να λεμε.

Απο την αλλη οι γυναικες. Σ'αυτες παλι, επεσα μεσα. Νευραααααα... Ασε, δε, που οι περισσοτερες ηταν εξαφανισμενες απο προσωπου γης... Ενα τεραστιο κομματι του γυναικειου πληθυσμου ελειπε σημερα απο παντου. Ξυδι, κοριτσια.. Big Grin

Κατα τα αλλα... Αττικη - Νεα Ιωνια, σκαρτο τεταρτο... Νεα Ιωνια - Αττικη, απο την αλλη, 30 λεπτα... Γεια σου ρε ΗΣΑΠ με τα ωραια σου. Αλλα ειπαμε: αμα δε βιαζεσαι, λεει.. Η αληθεια ειναι πως σημερα ειχε μια δοση χιουμορ η ολη κατασταση. Εξ' αιτιας προγραμματισμενης συναντησης με τον Citaro επρεπε να επεκταθω προς το κεντρο - κεντρο.. Συνταγμα, συγκεκριμενα... Αλλο το δραμα εκει.. Σε λιγο θα το αναλυσω και αυτο, υπομονη.

Εισαι λοιπον με τον ΗΣΑΠ και κατεβαινεις προς κεντρο, Συνταγμα οπως ειπαμε. Η λογικη λεει οτι χρησιμοποιεις την πιο ευκολη στο ματι διαδρομη. Ετσι λοιπον κι εγω διαλεξα ΗΣΑΠ Γραμμη 1 μεχρι Μοναστηρακι και μιας και ηταν ωρα αιχμης η γραμμη 3 θα ηταν στην ωρα της. Δε λεω σωστα προγραμματισα. Φτανουμε Αττικη, ολα καλα... Αδειαζει το τρενο γιατι κλασσικα η Αττικη ειναι συγκοινωνιακος κομβος (και ας μην της φαινεται).. Ελπιζω ο ΟΑΣΑ να το ξερει αυτο, γιατι τωρα τελευταια με εκπλησσει με πολλά που δεν ξερει. Ή που δειχνει να μην ξερει. Μπαινουν και καποιοι ακομα και συνεχιζουμε προς τα κατω.. Φτανουμε Βικτωρια, ολα καλα.. Παει και η Βικτωρια..

Και φτανουμε Ομονοια. Ηθελα να ξερα, χαζοι ειναι που την εχουν βαλει την κοπελιτσα (προσωπικα η φωνη της δε μου αρεσει, αλλα την δουλεια της να κανει και τα υπολοιπα ειναι περιττα - Εχω παντως ατομο να σας προτεινω για τη δουλεια, κυριοι του ΗΣΑΠ, που ξερει να μιλαει με το στομα και οχι με τη μυτη σαν αυτην που εχετε για τις παροτρυνσεις προς το κοινο..) να λεει "ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΝΑ ΑΠΟΒΙΒΑΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΤΡΕΝΟΥ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ". Βρε οσο και να το λεει, στο βροοντο.. Κι εκει που ξεκιναει το τρενο να αδειαζει απο κοσμο απο τα δεξια (Ας πουμε οτι το τρενο ηταν 70% γεματο και ενα 50% βγηκε στην ομονοια), ερχεται ενα ΚΥΜΑ πραγματικα απο τα αριστερα, τυφλα να χει το τσουναμι που σαρωσε την Ινδονησια το 2007..

Αντε και καλα, πες οτι ολα - σχετικα - καλα μεχρι εδω, εκεινος ο ΧΑΛΒΑΣ που προσπαθουσε με το ζορι να βγει απο τα αριστερα και εκανε μισο βημα μπροστα και 2 βηματα πισω απο την ροη του κοσμου, εσπρωχνε σα ντουβαρι και τα λοιπα συναφη γιατι ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ επρεπε να βγει απο τα αριστερα, δεν καταλαβαινε οτι εκανε μια τεραστια βλακεια? Αντε και εγω λεω δεν εχει ακουσει ποτε του την ανακοινωση, παρ ολο που την ξερουν και οι πετρες, ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΟΒΕ να καταλαβει οτι ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΙ που βγαινουν απο τα δεξια, ουτε αυτοι που σχεδιασαν τον σταθμο και τον τροπο ροης του κοσμου ειναι ηλιθιοι. ΝΤΟΥΒΑΡΙ, Ε ΝΤΟΥΒΑΡΙ. Τι σου φταιξε η κοπελιτσα που παστωσες για να περασεις σωνει και καλα, ο κυριος που παραλιγο να πεσει και κρατησα τελευταια στιγμη αλλα και πολλοι ακομα που ταλαιπωρησες για να κανεις την βλακεια σου.. Ελληναρά βλαμμενε.. Λες και απο δεξια βγαινει σε αλλη χωρα.. Dodgy

Βεβαια εγω δεν ηξερα τι να κανω, να γελασω, να τα παρω..? Ε ειπα δε βαριεσαι και το ειδα λιγο χιουμοριστικα το θεμα.. Βεβαια εκει που εσκασα το χαμογελο της επιτυχιας ξαφνικα καταλαβα οτι η επομενη σταση ηταν το Μοναστηρακι και επρεπε να κατεβω.. Και καπως ετσι μετατραπηκε το χαμογελο της επιτυχιας σε ανησυχια της αποτυχιας.. Ολα αυτα γιατι για να φτασω στην πορτα με την κατασταση που επικρατουσε επρεπε να γινω Superman.. Ηταν βεβαια ανακουφιση οταν ειδα οτι ολο το τρενο κατεβηκε εκει που θα κατεβαινα κι εγω.. Θενκ γιου God...

Καπου εδω θα πρεπει να ευχαριστησω και την Γραμμη 3.. Στις ωρες αιχμης, τουλαχιστον, δουλευει καλα. Λιγο ασυντονιστα βεβαια.. Big Grin

Για να εξηγηθω, πρεπει να συνεννοουνται οι ΗΣΑΠτζηδες με τους ΑΜΕΛιτες, τωρα που γινονται ενα.. Α! ΔΕΝ ΤΟ ΜΑΘΑΤΕ? Κι αλλο νεο! ΗΣΑΠ + ΑΜΕΛ = 1! Βεεεεβαια! Αλλα δεν ξερω το ονομα της νεας εταιριας... Χμμ.. ΗΣΑΜΕΛ? Μπα... Κατι σαν μπεσαμελ μου κανει και δεν γινεται... Εταιρια πανε να φτιαξουν, οχι παστιτσιο.. Πλακα πλακα, να χαμε ενα... Big Grin

Ναι, παλι παρασυρθηκα.. Η Τζουλια φταιει, το 'παμε και στην αρχη... Ελεγα για την συννενοηση.. Μπουζουκι! Μα δηλαδη πως τα καταφερνουν, απορια το χω.. Ερχεται ο ΗΣΑΠ στο Μοναστηρακι, ερχεται και το Μετρο. Φευγει ο ΗΣΑΠ, φευγει και το μετρο. Βεβαια θα μου πειτε αυτο πρεπει να γινεται, συνηθως. Δηλαδη ετσι δουλευει. Ναι.. Βασικα, περιπου.

Αμα ειμαι εγω στον ΗΣΑΠ και θελω να κατεβω στο ΜΕΤΡΟ πρεπει να γινω ο Flash για να προλαβω τον συρμο του Μετρο. Και επειδη αυτοι οι ηρωες οπως ξερουμε ολοι οι λογικοι ανθρωποι ειναι αποκυηματα της φαντασιας του δημιουργου τους (ναι ξερω οτι στεναχωρω καποιους με αυτο, ζητω δημοσια συγνωμη που καταστρεφω τα ονειρα πολλων ανθρωπων..) στην καλυτερη περιπτωση θα το ακουσεις να φευγει.. Αααντε στην καλυτεροτερη (σκοτωνω την ελληνικη γλωσσα στα 5 βηματα, το ξερω Big Grin) να το δεις κιολας.. και να μεινεις αμανατι με το εισιτηριο στο χερι. Τι? Δεν εχεις εισιτηριο? Καλα, τσαμπα φωναζω? Να πας να βγαλεις. ΤΕΛΕΙΩΝΕ, ειναι ωρα αιχμης και θα ρθει το αλλο, σε.. (μισο να δω.. ΟΚ) 4 λεπτα. Εσυ, βεβαια φροντισε να εισαι πισω σε 2, γιατι η τηλεματικη του Μετρο ειναι για βρουβες και σε βλεπω να χανεις κι αλλο τρενο.. Εγω εδω ειμαι και περιμενω, ανετος γιατι ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ εισιτηριο. Να ειχες κι εσυ, γιατι δεν θες να πληρωσεις..

Αληθεια ρε παιδια, γιατι δεν τα κανετε λιγο πιο αυστηρα τα μετρα..? Τωρα τους συμφερει να τους πιασουν μια φορα το χρονο και να πληρωσουν μαζεμενο εναν μποναμα.. Αμα ριξετε ενα προστιμο 300-400 ευρω, να δειτε τι καλα που ολοι θα ψαχνουν για εισιτηρια.. Κατι σαν ταν ΚΟΚ, οπως εγινε πριν 3 χρονια.. Ή 4.. Κάποτε τελος παντων..

Εδεησε και ο Θεος της ΑΜΕΛ και ηρθε και το τρενο τσακ μπαμ.. Εφτασα Συνταγμα και ολα καλα..

Α! Ανεβαινοντας τις σκαλες ειδα μια κοπελα να μοιραζει φυλλαδια στον χωρο που γινονται οι εκδηλωσεις.. Ε λεω ας παρω ενα να την βοηθησω, γιατι ξερω τι τραβανε οι κακομοιρηδες που μοιραζουν φυλλαδια..

Της πηρα ενα με το ζορι, αφου την παρακαλεσα να μου δωσει και οπως πηγαινα να το ετοιμασω για τον ΚΑΛΑΘΟ, ειδα τι ειχε. Παιδια, εχει εκθεση με προιοντα απ τον τοπο μου, την Λακωνια.. Ελιες, λαδια και λοιπα αλλα, να πατε να δοκιμασετε, να δειτε γιατι στο χωριο μου εχουμε λαδι που δεν το τρωει κανεις.. Το αγοραζουν μονο οι γυναικες σας σε πανακριβα βαζακια με κρεμες και τετοια Tongue .. Και η Τζουλια, φυσικα..

ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ, ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ...

Δεν θα μιλησω για την συγκεντρωση του ΠΑΜΕ, γιατι δεν ηξερα οτι ειχε κατι τετοιο και ξενερωσα τη ζωη μου.. Δε βαριεσαι..

Και καπου εδω, θα πατησω ποστ.

Αλλα να μην ξεχασω:

Ποια οικονομικα προβληματα και αηδιες..

Vote Julia For President...!

ΥΓ. Καλη τυχη γι αυριο...
(This post was last modified: 05-03-2010, 04:34 PM by AlexNik.)
04-03-2010, 09:45 PM
Website Find Reply



Messages In This Thread
Η Τζουλια φταιει... - by AlexNik - 04-03-2010, 09:45 PM

Forum Jump:



Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Disclaimer
Όλες οι φωτογραφίες αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία. Απαγορεύεται η αναπαραγωγη τους αλλα και ολοκληρου του site χωρις την έγγραφη άδεια της Δ.Ο.
Πλοήγηση
Άλλες επιλογές
Mobile Version
RSS Syndication | Cookie Consent Settings
Όροι Χρήσης
Contact Us


Powered By MyBB 1.8.26, © 2002-2024 MyBB Group.
Designed and developed by AlexNik. © 2012-2024