This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.



Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 2.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς

Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#1
Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλώς ήλθατε στο Mesametaforas.gr!

Εκτιμούμε το ενδιαφέρον σας να εγγραφείτε στην ιστοσελίδα.

Σας υπενθυμίζουμε ότι είμαστε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε ερώτηση ή βοήθεια χρειαστείτε για την περιήγηση σας στο φόρουμ καθώς και στις galleries φωτογραφιών.

Μετά την πρώτη σας είσοδο, εφόσον το επιθυμείτε, παρακάτω μπορείτε να γράφετε κάποιες πληροφορίες για εσάς ώστε να σας γνωρίσουμε καλύτερα και να γίνουμε μια μεγάλη παρέα με κοινό ενδιαφέρον τον κόσμο των μέσων μαζικής μεταφοράς!!!


Κάνω την αρχή!
Όνομα: Παύλος
Ασχολούμαι με τις μεταφορές αρκετά χρόνια και παρακολουθώντας ειδήσεις και διαβάζοντας και συμμετεχοντας σε διάφορα forums. Είμαι απο την Αθήνα αλλά τα τελευταία χρόνια μένω στο Ηράκλειο Κρήτης όπου και σπουδάζω. Όποτε μπορώ και έχω χρόνο παίρνω την φωτογραφική μου και πάω βόλτα βγάζοντας όποιο μέσο μεταφοράς βρεθεί στον δρόμο μου. Μου αρέσουν τα ταξίδια και οι εξερευνήσεις νέων προορισμών και σε τέτοιες περιπτώσεις πάω οπουδήποτε αρκεί να υπάρχει καλή παρέα και φυσικά φωτογραφική μηχανή! Απο μέρους μου σας εύχομαι καλή περιήγηση !!!
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

(This post was last modified: 06-09-2012, 11:27 PM by Paul.)
06-09-2012, 11:20 PM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#2
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλημέρα και καλωσήρθες! Μπορεις να δημιουργήσεις το αλμπουμ σου στην Open Gallery και μετά καλα ανεβάσματα Smile Πες μας κ κατι γ σενα αν θες!
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

05-08-2013, 11:01 AM
Find Reply
fotakias Offline
Premium User
**



Posts: 3
Joined: 09-09-2012
#3
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους...

Λέγομαι Στέφανος, είμαι 36 ετών και μεγάλωσα δίπλα στο λιμάνι (Κερατσίνι-Δραπετσώνα) οπότε από μικρός τα βαπόρια ήταν στο αίμα μου...

Με τη φωτογραφία ασχολούμαι περίπου 15 χρόνια και τα τελευταία από αυτά τη συνδυάζω με την άλλη λόξα μου για τα βαπόρια. Ενδιαφερόμουν πάντα και για άλλα μέσα, κυρίως αεροπλάνα και τρένα, αλλά ποτέ όσο για τα πλοία.

Ζω και εργάζομαι στον Πειραιά, είμαι προγραμματιστής-αναλυτής και μπαμπάς μιας υπέροχης μικρής 5 ετών. Διατηρώ ενα προσωπικό ιστολόγιο με φωτογραφίες πλοίων (προσωπική δουλειά από την υποδομή μέχρι τις φωτογραφίες) στη διεύθυνση http://v-online.gr

Καλώς σας βρήκα, καλή συνέχεια!
Διαχειριστής, σχεδιαστής, προγραμματιστής, φωτογράφος του ...[Image: vonlinegr_fb_icon_long.png]
26-12-2013, 04:50 PM
Find Reply
Nikolas A. Offline
Super Moderator
******



Posts: 2.207
Joined: 18-06-2011
#4
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Χρόνια πολλά με υγεία μέσα από μια πολύ ωραία παρουσίαση..!
Να έχετε έναν καλύτερο χρόνο εσύ και η οικογένεια σου και να σου ζήσει η κόρη!
Καλως ήρθες λοιπόν και καλή συεργασία και συνέχεια σε όλα τα επίπεδα.

Υ.Γ
(26-12-2013, 04:50 PM)fotakias Wrote: ... Με τη φωτογραφία ασχολούμαι περίπου 15 χρόνια και τα τελευταία από αυτά τη συνδυάζω με την άλλη λόξα μου για τα βαπόρια. Ενδιαφερόμουν πάντα και για άλλα μέσα, κυρίως αεροπλάνα...

Επιτέλους ένας που να ασχολείται και λίγο με τα αεροπλάνα..! (ο καθένας με τον πόνο του Tongue)
Να δίνεις στους ανθρώπους μια δεύτερη ευκαιρία. Αλλά ποτέ μια τρίτη.

Ουδέν κρυπτόν!
26-12-2013, 05:23 PM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#5
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλησπέρα Στέφανε και καλωσήρθες στην παρέα! Χρόνια πολλά κ απο μένα!

Πολύ όμορφη δουλειά το ιστολόγιό σου και με υποδειγματική τάξη στην συλλογή σου Smile Καλή συνέχεια και πάντα με υγεία
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

26-12-2013, 08:23 PM
Find Reply
giannaros88 Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 14
Joined: 22-01-2014
#6
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλησπέρα.

Για όσους δεν με γνωρίζουν ονομάζομαι Γιάννης και μένω στο Κορωπί (ή Κορωπιστάν Big Grin).
Η ενασχόληση μου μετά μέσα μεταφορας ξεκίνησε λόγο της δουλειάς του πατέρα μου (ΕΘΕΛ Γραφείο Κινήσεως στο Α/Σ Ανθούσας).
Αν και σταμάτησα να ασχολούμαι το 2013 λόγο στρατιωτικών υποχρεώσεων είπα να επανέλθω.

Τέλος να ευχηθώ καλή χρονιά σε όλους με υγεία και αγάπη.
23-01-2014, 03:11 PM
Find Reply
alex.ath Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 27
Joined: 01-02-2014
#7
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Γειά σας, είμαι ο Αλέξανδρος και είμαι ο δημιουργός της εφαρμογής Android "Το Επόμενο Λεωφορείο."

Η εφαρμογή εκτιμά τους χρόνους διέλευσης των λεωφορείων και όλων των μέσων του ΟΑΣΑ από κάθε στάση.
05-02-2014, 08:35 PM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#8
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλωσήρθατε και οι δύο στην παρέα παιδιά!!! Καλή περιήγηση Wink
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

05-02-2014, 09:55 PM
Find Reply
Panos Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 2
Joined: 30-04-2014
#9
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Γεια σας παιδιά με λένε Πάνο και είμαι καινούργιος στην ομάδα Smile ασχολουμε από μικρός με τα πούλμαν και έχω κατά καπιο τρόπο αρωστια με αυτά Tongue
03-05-2014, 07:34 PM
Find Reply
Nikolas A. Offline
Super Moderator
******



Posts: 2.207
Joined: 18-06-2011
#10
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλησπέρα Πάνο και καλώς ήρθες!
Να δίνεις στους ανθρώπους μια δεύτερη ευκαιρία. Αλλά ποτέ μια τρίτη.

Ουδέν κρυπτόν!
04-05-2014, 01:29 AM
Find Reply
Panos Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 2
Joined: 30-04-2014
#11
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλώς σας βρήκα φίλοι μου Smile επίσης αν μπορείτε να με βοηθήσετε έχω μια απορία,όταν θέλω να ανεβάσω μια φωτογραφία σε ένα φάκελο για παράδειγμα μιας τουριστικής ετερίας πως γίνετε?
04-05-2014, 12:41 PM
Find Reply
Giwrgos Mertis Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 1
Joined: 16-01-2015
#12
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!

Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι 23 χρονών.Σπουδάζω Λογιστική στο Ηράκλειο Κρήτης και είμαι στα τελειώματα των σπουδών.Από μικρό παιδί μ αρέσανε τα βαπόρια,να τα ταξιδευω και να κατεβαινω στο λιμανι να τα χαζεύω από κοντά..Στην συνέχεια άρχισα και έπαιρνα ενα γνωστό ναυτιλιακό περιοδικό που έβλεπα φωτογραφίες τους και μου άρεσε να τα σκιτσάρω τα οποία τα σκίτσα τα συνεχίζω και σήμερα.Μετά άρχισα να ασχολούμε και με την φωτογραφία και σε κάθε ευκαιρία κατεβαίνω στο λιμάνι ώστε να βγάλω οτιδήποτε τύπο βαποριού βρεθεί.Επίσης μου αρέσουν και τα λεωφορεία όλων των τύπων,να τα φωτογραφίζω,να κάνω ταξίδια μαζί τους,να μετακινούμε στην πόλη μ αυτα..Αυτό δεν σημαίνει ότι και οι άλλοι τύποι των μέσω μεταφοράς με αφήνουν αδιάφορο.

Καλώς σας βρήκα!!
16-01-2015, 09:34 PM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#13
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλωσήρθες! Καλη περιήγηση!!! Wink
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

17-01-2015, 05:42 PM
Find Reply
Nikolas A. Offline
Super Moderator
******



Posts: 2.207
Joined: 18-06-2011
#14
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Να καλωσορίσουμε κι άλλα δύο νέα μέλη στην παρέα μας.

Ignatios και Christos Psarras καλώς ήρθατε, καλή περιήγηση και θα είμαστε στη διάθεσή σας για οποιοδήποτε σχόλιο - παρέμβαση - πρόταση.

Καλωσορίζουμε όλους τους νέους χρήστες, απλά έκανα ειδική μνεία σε δυο άτομα που μίλησα προσωπικά.
Ελπίζουμε να γίνει και με περισσότερους.
Για να σας γνωρίσουμε καλύτερα όλους, μπορείτε άνετα να γράψετε δυο λόγια για την δική σας "τρέλα" με τα Μέσα Μεταφοράς ή τη φωτογραφία!

Καλημέρα.
Να δίνεις στους ανθρώπους μια δεύτερη ευκαιρία. Αλλά ποτέ μια τρίτη.

Ουδέν κρυπτόν!
21-10-2015, 10:08 AM
Find Reply
tomasxouliaras Offline
Iveco/Irisbus Citelis
**



Posts: 13
Joined: 28-12-2015
#15
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Γεια σε όλους,

Με λένε Θωμά, είμαι 19 χρονών και είμαι από την Αθήνα. Η πρώτη τρέλα που μου ήρθε με τα μέσα μεταφοράς, ήταν τα τρένα όταν ο πατέρας μου με πήγαινε κάθε Σαββατοκύριακο βόλτα με το μετρό. Τα λεωφορεία, μου ήρθαν αργότερα. Ο λόγος είναι ότι όταν επέστρεφα κάθε μέρα από το σχολείο μου, χρησιμοποιούσα την γραμμή 822 που είχε citelis. Όταν κατάλαβα ότι τα citelis είχαν πολύ δύναμη από τα παλιά Renault, τα λάτρεψα και έτσι ήρθε και η τρέλα με τα λεωφορεία.

Ασχολούμαι με το YouTube περίπου 4 χρόνια δημοσιεύοντας βίντεο από τρένα και λεωφορεία και το λατρεύω ακόμα. Τώρα μπήκα και στο φωτογραφικό πνεύμα που κάπως άλλαξε την ζωή μου!

Καλωσόρισα λοιπόν! Big Grin
Irisbus Citelis μόνο! Heart
28-07-2017, 07:22 PM
Website Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#16
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλως ήρθες Θωμά!!! Smile
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

28-07-2017, 08:59 PM
Find Reply
mike.giann Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 14
Joined: 19-08-2018
#17
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
καλησπερα σας!
ειμαι ο Μιχαλης, 42 ετων μηχανοβιος και τεχνικος οχηματων!
απο πιτσιρικι ειχα μια λοξα με τα φορτηγα και τα λεωφορεια (κυριως τα ΚΤΕΛ) ενω στην εφηβεια μου κολλησα και το μικροβιο με τα καραβια της ακτοπλοϊας μας οταν για πρωτη φορα στη ζωη μου ταξιδεψα με κατι μεγαλυτερο απο τις παντοφλες που εκαναν Σαλαμινα και Ριο-Αντιρριο, για την 5ημερη του σχολειου μου.. το πλοιο αυτο ηταν το Ροδανθη.. τελευταια εχω αποκτησει και ενα ενδιαφερον για τα τρενα..
φωτογραφικα δεν το "εχω" οποτε εδω δικες μου φωτο δυσκολα θα δειτε, μιας κι εδω μεσα ηρθα για να απολαμβανω τις δικες σας, αλλα να ρωταω που και που καμια απορια που εχω..
Αν ειχα τη δυνατοτητα, θα μου αρεσε να εχω μια αδεια στο αγαπημενο κτελ, αυτο της Λευκαδας.. (μιας κι εχω μιση καταγωγη απο εκει)
καλως σας βρηκα!
(This post was last modified: 22-08-2018, 09:49 PM by mike.giann.)
22-08-2018, 09:48 PM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#18
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλώς ήρθες Μιχάλη!

Έχεις προλάβει και την χρυσή εποχή της ακτοπλοΐας γύρω στο 2000, με πολλούς παραπάνω παίκτες και πλοία απ' ότι σήμερα...

Καλή περιήγηση!
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

29-08-2018, 11:40 AM
Find Reply
Tasos A Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 1
Joined: 12-08-2021
#19
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλησπέρα και ευχαριστώ για την αποδοχή

Με λένε Τάσο και ζω στην πόλη της Καβάλας .Απο μικρός αγαπούσα τα πλοία και μου άρεσε να τα φωτογραφίζω με όποιο μέσο και αν διέθετα .Στην πορεία αναζητώντας στο διαδίκτυο βρήκα διάφορα forums , ομάδες και ιστοσελίδες με κεντρικό θέμα ότι υπάρχει γύρω από τα πλοία και την ιστορία τους. Σήμερα διατηρώ προσωπικό τοπικό ιστότοπο και συνεχίζω να προσφέρω ενημέρωση στο κοινό της τοπικής κοινωνίας και της Βόρειας Ελλάδας και να κάνω απλά το χόμπι μου.
12-08-2021, 10:22 PM
Find Reply
Nahpets2345 Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 1
Joined: 23-04-2022
#20
RE: Παρουσίαση μελών - Πείτε μας για εσάς
Καλησπέρα σας!

Με λένε Δημήτρη, είμαι 16 χρονών και μένω στην Θεσσαλονίκη. Από τα παιδικά μου χρόνια μου άρεσαν πολύ τα λεωφορεία και τα χρησιμοποιούσα πάντα ακόμα μέχρι και σήμερα. Επίσης μου αρέσουν οι ήχοι των λεωφορείων Voith και ZF. Όταν πάω σε διαφορετικές πόλεις τις Ελλάδας απλά βγάζω φωτογραφία τα λεωφορεία και οι φωτογραφικές μου ικανότητες έχουν βελτιωθεί καθώς έκανα εξάσκηση το να βγάζω φωτογραφίες. Είμαι περήφανος που ανήκω σε αυτή την κοινότητα.
Όταν έχω την δυνατότητα να βγάλω φωτογραφία τα τρένα θα προσπαθήσω μια φορά απλά περνάω ωραία στον ελεύθερο μου χρόνο.
Όλες οι φωτογραφίες μου είναι από το κινητό μου.
23-04-2022, 01:33 PM
Find Reply



Forum Jump:



Users browsing this thread: 2 Guest(s)

Disclaimer
Όλες οι φωτογραφίες αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία. Απαγορεύεται η αναπαραγωγη τους αλλα και ολοκληρου του site χωρις την έγγραφη άδεια της Δ.Ο.
Πλοήγηση
Άλλες επιλογές
Mobile Version
RSS Syndication | Cookie Consent Settings
Όροι Χρήσης
Contact Us


Powered By MyBB 1.8.26, © 2002-2024 MyBB Group.
Designed and developed by AlexNik. © 2012-2024