This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.



Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grand Theft Auto: San Andreas

Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#1
Grand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto: San Andreas

Οι περισσότεροι θα το έχετε ακούσει... Είναι απο τα πιο επιτυχημένα παιχνίδια αυτοκινήτων και πολλοί το παίζουν ακόμα και σήμερα 8 χρόνια μετά την κυκλοφορία του Rolleyes

Το παιχνίδι κυκλοφορούσε σε Playstation 2 και αργότερα βγήκε και σε έκδοση υπολογιστή. Απο εκείνη την στιγμή έγινε η βάση για να αναπτυχθεί ακόμα παραπάνω μιας και όποιοι είχαν ασχοληθεί με 3D modelling και σχέδιο άρχισαν σιγά σιγά να αλλάζουν τα αυτοκίνητα του παιχνιδιού.

Έτσι το παιχνίδι έφτασε στην κορυφή με τα sites που φιλοξενούν τις μετρατοπές (mods) να απαριθμούν πάνω απο 3000 αυτοκίνητα και χιλιάδες άλλα πράγματα απο χάρτες και κτήρια μέχρι αλλαγές σε οτιδήποτε.

Σε αυτό το σύνολο mods λοιπόν υπάρχουν και πάρα πολλά λεωφορεία.
Κλασσικά Ikarus, Travego, Setra, Tourliner, Irizar, Renault και άλλα όχι τόσο γνωστά απο την νότια αμερική. Σε πολλά μοντέλα μπορείς να παρέμβεις και να αλλάξεις χρώματα στο λεωφορείο. Μέχρι σήμερα έχω δοκιμάσει πολλά και έχω φτιάξει αρκετούς δικούς μου χρωματικους συνδυασμούς.

Τα διάφορα mods βρίσκονται εδώ καθώς και οδηγίες εγκατάστασης:
http://www.gtainside.com/en/download.php?do=cat&id=116

Παρακάτω σας παραθέτω διάφορες φωτογραφίες με λεωφορεία που έχω στο δικό μου παιχνδι.
   
   
   
   
   
   

Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

22-06-2011, 10:08 AM
Find Reply
O530lover Offline
Εγγεγραμμένος
*



Posts: 6
Joined: 19-12-2010
#2
RE: Grand Theft Auto: San Andreas
Είμαι κι εγώ μέσα στους πολλούς...αλλά είναι έξι τα χρόνια από την κυκλοφορία του (2005). Με λεωφορεία δεν έχω ασχοληθεί, για να πω την αλήθεια είμαι πολύ απασχολημένος με το πιστολίδι...:p
Γίνεται να αγοράσει ο ΟΑΣΘ 100 Citaro και 100 Volvo 7700 ή ζητάω πολλά;
22-06-2011, 10:39 AM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#3
RE: Grand Theft Auto: San Andreas
Για το playstation κυκλοφόρησε το 2004.... Οπότε είναι 7 years. Truth is in the middle :-)
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

22-06-2011, 11:05 AM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#4
RE: Grand Theft Auto: San Andreas
http://www.gtagarage.com/mods/show.php?id=434

Είναι απλό. Κατεβάζεις την παραπάνω εφαρμογή, την τοποθετείς στον φάκελο του παιχνιδιού και αφου κατεβάσεις ότι θες απο την σελίδα που ανέφερα πριν, κάνεις manual installation και αντικαθιστάς κάποιο απο τα αυτοκίνητα του παιχνιδιού...
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

22-06-2011, 11:43 AM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#5
RE: Grand Theft Auto: San Andreas
GiannisB Wrote:Έχω και εγώ το san andreas θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω επεξεργασία τα λεωφορεία όπως εσύ δηλαδή τα έβαλλες τα χρώμματα που ήθελες και πως μπορώ να μου εμφανίζονται τα διπλά λεωφορεία ολόκληρα και όχι μόνο το ένα το βαγόνι;

Για την παρακάτω διαδικασία θα χρειαστείς το TXD Workshop που θα το βρεις εδώ:
http://www.thegtaplace.com/downloads/f72...kshop-4-0b

Πρέπει να ανοίξεις το αρχείο txd που έχει μέσα στο μοντέλο που θα κατεβάσεις. Μετά κάνεις export σε bmp και το επεξεργάζεσαι όπως θες εσύ... το ξανακάνεις import στο και το σωζεις. Για να βγει καλό καλό θέλει πολλές δοκιμές. Το περνάς το txd στο GGMM και έτσι μπορείς να δεις πόσο κοντά έχεις πέσει χωρίς να ανοίξεις το παιχνίδι.

Για το αρθρωτο κατεβάζεις στο πακέτο 2 αρχεία. Έχει οδηγίες και στο read me αλλά το βάζεις ή στο πετρελαιοφόρο (petro και petrotr το βαγόνι) ή σε άλλο φορτηγό (linerunner, roadtrain) το μπροστά και το βαγόνι σε κάποιο που ξέρεις που το βρίσκεις στο παιχνίδι (πχ artict1 που το βρίσκεις στο Los santos δίπλα στις ράγες).

Να τονίσω ότι αν θέλετε να βάλετε το αυτοκίνητο/λεωφορείο που κατεβάσατε σε διαφορετικό υπάρχον απο αυτό που έχει θα πρέπει να μετονομάσετε τα 2 αρχεία (*.dff και *.txd) σε αυτό που θέλετε να πάει, το ίδιο ισχύει και για την γραμμή που αναφέρεται στο handling του οχήματος που αναφέρεται στο read me.
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

22-06-2011, 06:44 PM
Find Reply
Paul Offline
Administrator
*******



Posts: 1.178
Joined: 12-11-2009
#6
RE: Grand Theft Auto: San Andreas
http://www.thegtaplace.com/downloads/f64...ainer-v0-2

Είναι must have εργαλείο γιατί το παιχνίδι έχει μια τάση να βγάζει αυτό που δεν ψάχνεις WinkWink
Giving is the best communication... γιατί μαζί μπορούμε να κάνουμε πολύ περισσότερα

23-06-2011, 04:03 AM
Find Reply



Forum Jump:



Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Disclaimer
Όλες οι φωτογραφίες αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία. Απαγορεύεται η αναπαραγωγη τους αλλα και ολοκληρου του site χωρις την έγγραφη άδεια της Δ.Ο.
Πλοήγηση
Άλλες επιλογές
Mobile Version
RSS Syndication | Cookie Consent Settings
Όροι Χρήσης
Contact Us


Powered By MyBB 1.8.26, © 2002-2024 MyBB Group.
Designed and developed by AlexNik. © 2012-2024